вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna ekspresowo się destruują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий